רחוב הקוואסן של בנגקוק – מדריך השרדות – עמוד 1

Khaosan street sign bangkok

הקדמה

רחוב הקוואסן והרחובות הסמוכים לו, הם אזור התרמילאים בבנגקוק. האזור פופולארי במיוחד בקרב ישראלים ואפשר למצוא בו מספר עסקים של ישראלים: מסעדות, סוכנויות נסיעות ושרותים שונים (פרטים בהמשך). אזור הקוואסן כל-כך מיוחד באווירה שבו, שראיתי אפילו קבוצות מאורגנות של תיירים שעוצרים במקום (אין לי מושג מה המדריך מסביר לקבוצה).
אזור הקוואסן גם פופולארי בקרב צעירים תאילנדים והם מגיעים כדי לבלות במועדונים עם הופעות מוזיקה (לא בהכרח המקומות של התיירים).
בזמנים של חגים (השנה החדשה, פסטיבל המים), מגיעים מכל רחבי בנגקוק כדי לחגוג בשכונה.
הערה: אתה יכול להתחיל לחגוג מייד, אין צורך לחכות לחג.

Khaosan road morning bangkok

קדחת הקוואסן

אם אתה מרגיש מותש אחרי מספר ימים בקוואסן, זה נורמאלי. קודם כל, נסה להפחית בצריכת האלכוהול, אם זה לא עוזר, סע לנוח ב-  Koh-Xxxx לתקופת מה ואז חזור לקוואסן. דרך אגב, Koh אומר "אי" בתאילנדית. "Koh-Tao" לדוגמא אומר: אי הצבים.

Khaosan או Khao-San או Khaosarn ?

איך רושמים את זה?
אתה יכול לרשום את זה איך שאתה רוצה, ראיתי את זה כבר רשום בהרבה, הרבה וריאציות.
למקרה שאתה לא מודע לדבר, מדובר בשם בתאילנדית שאמור להיות כתוב בתאילנדית ומבוטא בתאילנדית. הם עושים לנו טובה, ורושמים שלטים גם באותיות לטיניות, אז אל תהיה קשה עם עצמך.
משמעות השם קוואסן: אורז לא מבושל.

Cannabis

לפני שנמשיך, ידיעה יחסית חדשה הנוגעת לקוואסן: מאז 2022 קנאביס הוא חוקי בתאילנד. לפני זה, אפשר היה להגיע לכלא על עישון ג'וינט. מהרגע שזה הפך לחוקי, רובע הקוואסן לא חיכה יותר מדי ודוכני קנאביס החלו להופיע בכל מקום.

אני מתכוון באמת בכל פינה.

ווידאו

הליכה רגלית, אחרי הצהריים, לאורך רחוב הקוואסן :

עוד סרטונים מהקוואסן:
הליכה ברחוב Rambuttri (ליד רחוב הקוואסן), פסטיבל המים (Songkran) בקוואסן, חגיגות ראש השנה החדשה בקוואסןהליכה לילית בקוואסן.

מדוע להשאר בקוואסן :

 • אווירה שמחה ומיוחדת במינה, עם תיירים מכל העולם. אחד המקומות המשוגעים ביותר על פני כדור הארץ.
 • מגוון רב של מסעדות ובתי מלון לתקציב חסכוני
 • אם אתה צמחוני, רחוב הקוואסן מציע אפשרויות רבות, פרטים בהמשך.
 • קרוב לאטרקציות תיירותיות מסוימות כמו ארמון המלך והנהר הגדול Chao Phraya
 • בחורות מכל העולם מגיעות לקוואסן והן כולן לובשות בגדים קצרים.

backpackers khaosan bangkok

מדוע לא להשאר בקוואסן :

 • לא קרוב לתחנת skytrain (מטרו) ולכן לוקח יותר זמן להגיע למרכז העיר ( מרכזי הקניות הגדולים)
 • אין הרבה מלונות מפוארים, אם אתה צריך זאת.
 • אנשים מסוימים לא אוהבים את האווירה המשוגעת של הקוואסן, והם מעדיפים במקום זאת, להיות באי שקט עם מים צלולים כדוגמת Ko-Phi Phi, לך תבין.

איפה נמצא הקוואסן ?

רחוב הקוואסן נמצא בצד השמאלי של בנגקוק, סמוך לנהר הגדול Chao Phraya. קרוב גם לארמון המלך ולשדרה עם פסל הדמוקרטיה. האזור נחשב לבנגקוק העתיקה. ה- skytrain אינו מגיע לאזור.
ראה את הקוואסן במפה של Google

כיצד להגיע לקוואסן ?

ראה את העמוד הבא, עם הסברים כיצד להגיע מרחוב הקוואסן למרכז העיר, שדה-התעופה ואטרקציות תיירותיות.

ישראל בקוואסן

flights to MBK

hebrew sign khaosan area bangkok

לפני תקופת הקורונה היו באזור הקוואסן מספר עסקים ישראלים (מסעדות וסוכנות נסיעות). הן סגרו. כנראה שזה זמני וכאשר התיירות תחזור במלואה יפתחו שוב עסקים ישראלים. בינתיים יש את מסעדת "שושנה" הותיקה (תאור ופרטים ב עמוד הבא).

מספר נקודות בקוואסן :

תחנות אוטובוס באזור הקוואסן :

התחנה הראשית שבה עוצרים האוטובוסים נמצאת ברחוב הגדול שבו פסל הדמוקרטיה. (ראה במפה). אפשר לעלות כאן על האוטובוסים : 2, 15, 47, 511 כדי להגיע למרכז העיר. ראה בעמוד הבא איך להגיע מהקוואסן ליעדים שונים בבנגקוק.
ראה פרטים על האוטובוסים בבנגקוק.

bus station khaosan area bangkok

תחנת עצירה נוספת היא ברחוב Phra Athit שעל הנהר הגדול Chao Phraya (ראה במפה). אפשר לעלות כאן על האוטובוסים 3 , 524 בשביל להגיע לשוק סוף השבוע Chatuchak וגם  אוטובוס מספר 15 למרכז העיר. ראה בעמוד הבא איך להגיע מהקוואסן ליעדים שונים בבנגקוק.
ראה פרטים על האוטובוסים בבנגקוק.

bus station khaosan area bangkok

תחנת הסירות בנהר Chao Phraya

מהרחוב Phra Athit ישנה סמטה המובילה לתחנת הסירות שעל הנהר. זוהי תחנה מספר 13 (ראה במפה). מתחנה זו אפשר לקחת סירה ציבורית ולהגיע לארמון המלך, ל- Wat Arun, לרובע הסיני ולתחנה של ה- skytrain. ראה בעמוד הבא איך להגיע מהקוואסן ליעדים שונים בבנגקוק.
ראה פרטים על השרות הסירות שעל הנהר.

pier boats khaosan bangkok

ואז אתה פשוט צריך לחכות ברציף שתבוא סירה ותאסוף אותך. התדירות היא בערך כל 15 דקות.

pier boats khaosan bangkok

תחנת הסירות בתעלת המים

זה לא בדיוק בקוואסן, צריך ללכת כ-20 דקות או לקחת תוק-תוק או אופנוע- מונית. ראה את התחנה על המפה, היא נמצאת ליד המקדש הגבוה Wat Saket. שירות הסירות בתעלת המים יעיל כדי להגיע למרכז בנגקוק ולעקוף פקקי תנועה. ראה בעמוד הבא איך להגיע מהקוואסן ליעדים שונים בבנגקוק.
ראה פרטים על השרות הסירות שבתעלת המים.

canal boats khaosan bangkok

התחנת סירות היא האחרונה לכוון מערב העיר.
יש לה את המספר 4 והיא נקראת Phanfa Leelard

pier 4 canal boats khaosan bangkok

משרד דואר ליד הקוואסן

אחרי תקופת מה בטיול, יצטברו לך מזכרות ומתנות ויתכן שתעדיף לשלוח אותם לארץ במקום לסחוב אותם איתך. ישנו משרד דואר מאד קרוב לרחוב הקוואסן (ראה מפה) והמחירים למשלוח נוחים למדי. אפשר גם לשלוח חבילות דרך סוכנות הנסיעות הישראליות שעובדות עם חברות משלוח בינלאומיות דוגמת Fed-Ex

post office khaosan bangkok

תחנת המשטרה ברחוב הקוואסן

במידה ואתה רוצה להתלונן על איכות של פאד-תאי, ישנה תחנת משטרה בתחילת הרחוב. ראה מפה.

police station khaosan bangkok

איפה לישון בקוואסן ?

 • ראה העמוד שיצרתי : מלונות עם בריכה באזור הקוואסן, עמוד שבו כללתי את כל המלונות עם בריכת שחייה שמצאתי. יש למלונות אלו סטנדרטים טובים וחלקם מאד פופלרים. אתה יכול לראות גם מלון מומלץ באזור או את כל המלונות באזור הקוואסן ולקרוא תגובות של מטיילים על כל מלון.
 • חשוב מה אתה צריך, חדר שקט או מלון עם הרבה צעירים שדופקים על הדלתות הלא נכונות בלילה. אפשר למצוא מהכל בקוואסן.
 • מחירי החדרים יחסית זולים באזור הקוואסן אבל ישנן קטגוריות שונות : אם אתה רוצה חדר עם אמבטייה + מזגן + כספת + בריכה (לא ממוקמת בחדר) אז המחיר יכול להיות בסביבות 1500 באט. אם אתה מסתפק בחדר עם מאוורר ואמבטיה אז בסביבות 700 באט. אתה יכול למצוא גם חדר ב- 400 באט אם אתה במצב רוח תרמילאי. ישנן גם אכסניות עם חדרים משותפים וישנם מלונות עם חדרים של 5000 באט. ראה את כל המלונות באזור הקוואסן וקרא תגובות של מטיילים.
 • לחלק מהמלונות בקוואסן יש בריכת שחייה. זה טוב לשחות ולהשאר בכושר במשך הטיול. אם אין בריכה במלון שלך, אתה יכול לשלם כאורח עבור הבריכה בחלק מהמלונות.
 • רחוב הקוואסן עצמו, רועש מאד בלילה. אתה יכול למצוא מלון שקט באחד הרחובות הקרובים ובמיוחד ברחובות הקרובים לנהר. ראה התרשים הבא: בצבע אדום רחובות רועשים, בצבע ירוק שקט יותר. כמובן שהרעש הוא גם תלוי מלון, אם יש בחדר חלונות חוסמי רעש, זה טוב.

הקלק על המפה כדי לראות אותה בגדול יותר.
quiet and noisy streets khaosan bangkok

לכל מקרה, קח איתך אטמי אוזניים.
חוק מרפי מספר 1 של הקוואסן :
אם המלון שלך ברחוב שקט, אז המזגן או המאורר בחדר יעשו רעש.

earplugs for noisy khaosan bangkok

מספר שירותים הקיימים באזור הקוואסן :

אחסנת חפצים לטווח ארוך

ישנם מקומות בקוואסן, ובמיוחד בסוכניות הישראליות (הקשר, למטייל וכו…) שבהם ישנו שירות של שמירת תיקים לטווח ארוך עבור 10 באט ליום. חשוב על זה, במקום לסחוב איתך עודף משקל לטיול במזרח, אתה יכול להשאיר תיק גדול בקוואסן ואז לנסוע לבקר בוויטנאם, קמבודיה, לאוס, מיאנמר, לשחות באיים ואז לחזור בן-אדם לגמרי שונה ולמצוא את התיק שהשארת. זה קסום.

כביסה

למזלך, אם הצלחת להגיע לקוואסן, אתה כבר לא צריך לעשות כביסה (או להכין ארוחות או ללכת לעבודה). מצא את המקומות המציעים שטיפת בגדים פר קילו ולא פר פריט. המחיר הוא בסביבות 30 באט לקילו.

laundry service khaosan bangkok

אינטרנט, Wi-Fi ולטלפן מה- קוואסן

בקר בעמוד על האינטרנט ושיחות בינלאומיות בתאילנד.
הכל תלוי באכסניה או מלון שבו אתה מתאכסן. לחלקם יש אינטרנט מהיר ולאחרים לא. רצוי מאד גם אינטרנט סלולרי. קנה כרטיס סים מקומי, במידת הצורך.

high speed wi fi khaosan bangkok

חנויות תיקים ומזוודות באזור הקוואסן

תעשה לך טובה ואם עדיין אין לך תיק עם גלגלים, קנה אחד בקוואסן (אני מתכוון, אם אתה סוחב 15 קילו על הגב, כי אתה חושב שזה מגניב).
אתה יכול לקנות תיק (מזויף) במחיר נמוך ביותר (אפשר להתמקח) ועם קצת מזל, הריץ-רץ יחזיק יותר משנה אחת, אבל זאת לא בעייה, כי אתה יכול להגיע לקוואסן כל שנה ולקנות תיק חדש.

bags shop khaosan bangkok

האם בטוח בקוואסן ?

בטוח, בטוח. זה נראה קאוטי בתחילה, אבל הקוואסן הוא אזור בטוח, כמו גם יתר תאילנד וכל דרום מזרח אסיה. אין כאן אלימות וחטיפות , זהו לא דרום אמריקה.
כמובן, שאתה צריך לשמור על החפצים שלך, השתדל לא להשאיר ארנק על השולחן ודברים בסגנון, בחר מלון שיש בו מצלמות במעגל סגור והשאר דברי ערך בכספת.
גם, אל תגיע לדרגות שכרות שבהן אתה עלול לעשות שטויות כמו למשל ללכת מכות עם זרים או להתחתן.
לכל מקרה, יש את דוקטור קוואסן.

doctor khaosan bangkok

חנויות מצרכי מזון בקוואסן

ישנם את החנויות 7eleven שנמצאים כל כמה מטרים והן פתוחות גם בלילה. אפשר לקנות בהם שוקו, גלידה והרבה דברים אחרים. אפשר גם להטעין את כרטיס ה Sim המקומי.

7 eleven khaosan bangkok

אם אתה רוצה סופרמרקט גדול יותר, ישנו אחד בגודל בינוני ברחוב Chakrabongsee (ראה מפה). הסופרמרקט מתחבא מאחורי הרבה דוכנים של בגדים.

supermarket khaosan bangkok

איך להשיג כסף עבור ההוצאות בקוואסן ?

חשבו על הבעייה הזאת והיא טופלה. יש בקוואסן מכונות מיוחדות שצמודות לקירות שמהן אפשר לקבל כמה כסף שאתה צריך. מתי שהכסף שלך בוזבז על שתייה, קניות ושאר הוצאות, אתה יכול לחזור על הפעולה.
הערה: אני חושד שכדי לקבל כסף מהמכונות, צריך להיות לך חשבון בנק בארץ. דרך אגב, כל הבנקים המעורבים, יקחו ממך עמלות. סה"כ, העמלות מגיעות למשהו כמו 7% מהכסף שאתה מקבל בפועל, כך שאם אתה יכול להביא איתך כסך מזומן מהארץ (לא שקלים), אתה תחסוך.
ישנן הרבה עמדות של החלפת כספים באזור הקוואסן, ושערי ההחלפה טובים.

מידע לתייר

בתור ישראלי, קל מאד לקבל מידע בסוכניות הישראליות. ראיתי עמדת מודיעין רשמית ליד הגשר של הנהר הגדול.  ראה במפה. הם יכולים לתת לך מפה של בנגקוק בחינם במקום. אפשר למצוא מפות של בנגקוק בחינם גם כשמגיעים לשדה התעופה ובמלונות מפוארים בלובי.

tourist information khaosan bangkok

סוכניות נסיעות בסביבת הקוואסן

יש הרבה מהן, גם ישראליות, והן יכולות למכור לך:

 • מקומות במיניבוס לשדה-התעופה.
 • טיולים מאורגנים ליום אחד או יותר ליעדים שונים כמו לשוק הצף, הגשר על נהר קווי ו-Ayutthaya
 • כרטיסי רכבת, אוטובוס, סירות ומטוסים ליעדים שונים
 • שרותי הנפקת visa לארצות השכנות

travel agency khaosan bangkok

כיצד להיות לבוש בקוואסן

אתה צריך סנדלים, חם בבנגקוק כל הזמן. אתה יכול לקנות סנדלים קלות מאחד הדוכנים (בדוק את משקלם). אחרי זמן מה, תצטרך לקנות גם super-glue כדי לתקן אותם, או לקנות חדשות.

sandals khaosan bangkok

ואתה חייב לפחות צמיד אחד על היד.

bracelet khaosan bangkok

המשך לעמוד 2 על רחוב הקוואסןarrow1

star עוד על בנגקוק ותאילנד באתר זה :

star וייטנאם

star עוד דברים :

star אם מצאת פרטים לא נכונים בעמוד, כמו למשל מסעדה סגרה או נהר גדול עבר מקום, אנא כתוב לי ב- צור קשר.