תאילנד – מה לבקר ? היכן ללון ? איך להגיע ?

אתר זה עוסק במקומות העיקריים לביקור בתאילנד. בעמוד זה אני אראה לך איך לנוע בתאילנד ומה לבקר. אני גם אתן לך תחושה כללית של המרחקים והאזורים לביקור. תמצא גם מידע על נושאים כמו עלות, ויזה, אינטרנט ועוד. יש דגש מיוחד על העיר בנגקוק (עיר נהדרת).

התבונן במפה הבאה, הקלק להגדלה :

מפה 1 – תאילנד

מפה 2 – תאילנד – מפה אינטראקטיבית

בעמוד זה  :

הרגש את המרחקים ואת האזורים לביקור

הבט במפה הבאה :

בנגקוק ממוקמת די באמצע האטרקציות. מבנגקוק ישנם 3 אזורים עם מקומות לבקר בהם:

  1. הערים בצפון : Chiang Mai, Chiang Rai ו- Pai. אזור זה מאופיין בנוף יפה, הרים, מקדשים וכפרים. המרחק בין בנגקוק ל- Chiang Mai הוא כ-680 ק"מ (מרחק כביש).
  2. האיים בדרום : Koh Samui, Koh Phangan, Koh Tao בצד ימין של היבשת. Phuket, Krabi, Koh Phi Phi, Koh Lanta בצד שמאל של היבשת. המרחק בין בנגקוק ל-Phuket הוא כ- 830 ק"מ (מרחק כביש). שים לב שיש אי פופולרי שנמצא קרוב יותר לבנגקוק, ליד הגבול עם קמבודיה. האי Koh-Chang.
  3. הערים Pattaya ו- Hua-Hin. ערים שקרובות יחסית לבנגקוק. 4 שעות אוטובוס ל- Hua Hin (200 ק"מ) ופחות מ-3 שעות אוטובוס ל- Pattaya (150 ק"מ). Pattaya היא עיר עם חיי לילה מפותחים והרבה Go-Go bars.

ראה בהמשך העמוד כיצד לנוע בתאילנד (על טיסות, רכבות, אוטובוסים…)
ראה את העמודים של כל מיקום כדי לדעת כיצד להגיע :
Chiang-Mai, Chiang-Rai, Pai, Pattaya ,Hua-Hin
וכמו כן האיים של תאילנד + Koh-Chang + Koh-Larn

בנגקוק היא קטגוריה בפני עצמה. עיר נפלאה. תוכל למצוא באתר זה מידע על האזורים הטובים ביותר ללון בבנגקוק (מלונות), המקומות לבקר, קניות בבנגקוק (עמוד מיוחד על שוק סוף השבוע המפורסם, Chatuchak), התחבורה בבנגקוק (כולל שדות התעופה ו- תחנת הרכבת המרכזית), חיי הלילה בבנגקוק, הפארקים, רחוב ה- Khaosan המפורסם (אזור התרמילאים), סיור בבנגקוק (למה לצפות במהלך הביקור). להיות צמחוני בבנגקוק. יש אפילו עמוד על ה- Go-Go bars של בנגקוק.

כמו כן, מידע שימושי: הוויזה, איך לקנות כרטיסים, מה לארוז לטיול, העלות בתאילנד, האינטרנט בתאילנד (על סים מקומי), הבטיחות בתאילנד.

כמה ימים כדאי להקדיש לביקור בתאילנד ?

יותר ימים ממה שחשבת.
קודם כל, כדאי לקחת בחשבון שלוקח זמן לעבור בין מקומות בתאילנד. התחבורה יעילה במידה בינונית. לוקח זמן להגיע לשדות התעופה ולוקח זמן לנסוע עם רכבות ואוטובוסים בין ערים.

שנית, כדאי לקחת בחשבון שיש הרבה מה לראות בתאילנד. אני מכיר אדם שאמר לפני שהגיע לתאילנד: "אני נוחת בבנגקוק אבל אני לא רוצה לבלות בבנגקוק, זו עיר גדולה, אני רוצה איים וטבע". אז הוא הגיע לבנגקוק והלך לאיבוד בקניונים הענקיים, ומאוחר יותר הוא ביקר בשוק סוף השבוע של Chatuchak ומאוחר יותר הוא עשה טיולים חד יומיים מחוץ לעיר, לשוק צף ול- Ayutthaya ואז הוא היה עצוב כי הוא היה צריך לעזוב את בנגקוק.
להלן תכנון אפשרי לחודש :

אתה יכול לטוס את המרחקים הארוכים ולקחת אוטובוסים בשביל המרחקים הקצרים.

היכן לנחות בתאילנד ?

נביט שוב על המפה הבאה :

רוב התיירים נוחתים בבנגקוק. יש פשוט הרבה טיסות מכל העולם לבנגקוק. גם מיקומה של בנגקוק נוח, היא ממוקמת באמצע בין האיים בדרום לערי הצפון.

לחילופין, ניתן לנחות בצפון או בדרום תאילנד. זה הגיוני אם אתה רוצה לטייל רק בחלק מתאילנד או אם אתה לא רוצה להתחיל עם בנגקוק.

יש טיסות בינלאומיות ל- Chiang Mai בצפון ול- Phuket ול- Koh Samui בדרום. (ייתכנו טיסות בינלאומיות למקומות אחרים).

אפשר גם להיכנס לתאילנד דרך היבשה. לתאילנד יש גבולות עם קמבודיה, לאוס, מיאנמר ומלזיה.

אפשר להזמין טיסות, רכבות ואוטובוסים בתוך תאילנד עם 12GoAsia. בחר את עיר המוצא ועיר היעד וזה יראה לך את כל התחבורה הזמינה ליעד.
ראה כיצד להגיע לכל עיר תיירותית בעמודים שלהן (Bangkok, Chiang Mai, האיים…).

כיצד לנוע בתאילנד ?

טיסות בתאילנד

יש הרבה טיסות בתאילנד. מחיר הכרטיס משתנה, לפי ביקוש והיצע. אם אתה סבלני וגמיש לגבי תאריך הטיסה והשעה, תוכל לטוס במחיר זול. התוספת של מזוודות היא גורם משמעותי למחיר.

הגיוני להשתמש בטיסות בתאילנד בשביל המרחקים הארוכים. האלטרנטיבה היא הרבה שעות באוטובוס או ברכבת.

שים לב שישנם 2 שדות תעופה בבנגקוק : שדה התעופה של Suvarnabhumi (הגדול יותר) ונמל התעופה של Don Muang. חלק מחברות התעופה פועלות משניהם, חלקן רק מאחת מהן. מיקום המלון שלך בבנגקוק, יכול לתת העדפה לאחד משדות התעופה (לדוגמה, יש הרבה טיסות בין בנגקוק ל- Chiang Mai במהלך היום, ואפשרי לבחור חברת תעופה שטסה מנמל התעופה המועדף עליך.)

אפשר להזמין טיסות, רכבות ואוטובוסים בתוך תאילנד עם 12GoAsia. בחר את עיר המוצא ועיר היעד וזה יראה לך את כל התחבורה הזמינה ליעד.
ראה כיצד להגיע לכל עיר תיירותית בעמודים שלהן (Bangkok, Chiang Mai, האיים…).

רכבות בתאילנד

הרכבות בתאילנד איטיות. יש תוכניות לרכבות מהירות, אבל זה ייקח זמן.
קווי הרכבת הראשיים הם :

  1. בין בנגקוק ל- Chiang Mai בצפון.
  2. בין בנגקוק לאיים בדרום.

בשני המקרים הנסיעה אורכת יותר מ-8 שעות. במקרה של האיים, יש צורך להוסיף לנסיעה אוטובוס וסירה (בדרך כלל כלולים בכרטיס).

רכבות לילה נפוצות בתאילנד ומניסיוני הן די נוחות. זו הרגשה נהדרת כאשר עובד הרכבת מגיע לקרון שלך והופך את המושב למיטה עם סדינים סופר נקיים.

ישנן מספר קטגוריות של מחלקות לרכבות : מחלקה ראשונה, מחלקה שנייה ולפעמים אפילו מחלקה שלישית. חלק מהקרונות ממוזגים ובחלקם יש רק מאווררים. תוכל לבחור את המחלקה בעת הזמנת הכרטיס.

אפשר להזמין טיסות, רכבות ואוטובוסים בתוך תאילנד עם 12GoAsia. בחר את עיר המוצא ועיר היעד וזה יראה לך את כל התחבורה הזמינה ליעד.
ראה כיצד להגיע לכל עיר תיירותית בעמודים שלהן (Bangkok, Chiang Mai, האיים…).

ראה את מיקומה של תחנת הרכבת בבנגקוק.

להיכן אפשר להגיע עם הרכבת ולהיכן לא ?

  • אפשר להגיע ברכבת ל- Chiang Mai אבל אי אפשר להגיע ברכבת ל- Chiang Rai ואי אפשר ל- Pai (ראה בעמודי המקומות הללו, כיצד להגיע).
  • אפשר להגיע ברכבת ל- Hua-Hin אבל אי אפשר להגיע ברכבת ל- Pattaya  (לא קו יעיל).
  • אפשר להתקרב לאיים בדרום, ברכבת, אבל אז צריך להשלים את הנסיעה עם אוטובוס וסירה.
  • אפשר להגיע ברכבת לבירת לאוס, Vientiane.

אוטובוסים בתאילנד

יש הרבה אוטובוסים למרחקים ארוכים בתאילנד. יש 3 תחנות אוטובוס מרכזיות בבנגקוק. ראה את מיקום התחנות המרכזיות בעמוד האוטובוס. אוטובוסים יוצאים לא רק מהתחנות המרכזיות אלא גם מתחנות פרטיות (של חברות פרטיות). למשל בבנגקוק יש גם אוטובוסים שיוצאים מרחוב ה- Khaosan, אזור התרמילאים. יש גם אוטובוסים מנמלי התעופה של בנגקוק, מ- Suvarnabhumi ומ- Don Muang.

בניגוד לרכבות ומטוסים, האוטובוסים יביאו אותך לכל פינה בתאילנד.

אפשר להזמין טיסות, רכבות ואוטובוסים בתוך תאילנד עם 12GoAsia. בחר את עיר המוצא ועיר היעד וזה יראה לך את כל התחבורה הזמינה ליעד.
ראה כיצד להגיע לכל עיר תיירותית בעמודים שלהן (Bangkok, Chiang Mai, האיים…).

לשכור קטנוע בתאילנד

מאוד נפוץ שתיירים שוכרים קטנוע בתאילנד, במיוחד באיים. זה נפוץ גם בערים אך לא בעיר בנגקוק. נראה שהרשויות החליטו שלא כדאי לתת לתיירים חסרי ניסיון לנהוג בתנועה הכבדה של בנגקוק. אתה לא באמת צריך קטנוע בבנגקוק, יש מספיק אפשרויות לתחבורה. ראה העמוד על התחבורה בבנגקוק.

המחיר של השכרת קטנוע

המחיר הנפוץ לקטנוע 125 סמ"ק הוא 250 באט ליום. אם האופנוע גדול יותר המחיר גדול יותר. אם אתה שוכר למספר ימים, החנות תעניק לך הנחה.

הפיקדון

תתבקש להשאיר פקדון לתקופת ההשכרה. חלק מהחנויות דורשות את הדרכון, אחרות יסכימו לקבל כסף במקום (לדוגמה 3000 באט).
בתאריך ההתחלה, החנות תכתוב בחוזה כל פגם שיש בקטנוע (שריטות). אם תחזיר את הקטנוע עם פגמים נוספים, ייתכן שתתבקש לשלם עבור התיקונים. זה רעיון טוב לצלם את הפגמים בקטנוע ביום ההתחלה.

הדלק

אתה אמור להחזיר את האופנוע עם אותה כמות דלק כמו שקיבלת אותו. הדלק זול בתאילנד. החנות תגיד לך איזה סוג של דלק לטעון.

רישיון הנהיגה

מצב אפור בתאילנד. על פי החוק התאילנדי, אתה צריך רישיון נהיגה בינלאומי על מנת לנהוג בקטנוע. מעשית, חנות ההשכרה לא תבקש ממך להציג אחד. אם תיתפס בבדיקה שגרתית של המשטרה, תתבקש לשלם קנס, אך עדיין תורשה להמשיך לנהוג. הקנס הוא 500 באט, בזמן כתיבת שורות אלה.

מניסיוני, בדיקות משטרה נפוצות בערים Pattaya ו- Chiang Mai אך לא באיים.
המקרה שבו הרישיון הופך להיות חשוב הוא אם אתה מעורב בתאונה. ביטוח הנסיעות שלך לא ישמח אם אתה נוהג ללא רישיון.

היכן משיגים רישיון בינלאומי ?

אתה צריך לארגן את זה לפני ההגעה לתאילנד. ראשית, עליך להיות בעל רישיון קטנוע רגיל מהמדינה שלך. בהתבסס על רישיון זה, אתה יכול לקבל רישיון בינלאומי במשרדים ספציפיים במדינה שלך (כרגע בישראל אלו חנויות אופטיקה) . בדרך כלל, הרישיון הבינלאומי תקף לשנה, אך הוא יכול להיות ליותר.

תאונות דרכים

תיירים מעורבים בתאונות לעתים קרובות יותר מאשר המקומיים. זה שאלה של ניסיון. השתדל לנהוג בתנאים טובים של הכביש (הימנע מהגשם והלילה) + שים קסדה.

השכרת רכב בתאילנד

כן, אפשר לשכור רכב בתאילנד. זה לא זול כמו השכרת קטנוע. אתה צריך רישיון נהיגה בינלאומי. אתה מקבל את רישיון הנהיגה הבינלאומי במדינה שלך, על סמך הרישיון הרגיל.

הכבישים בתאילנד במצב טוב והנהגים בדרך כלל נוהגים בסדר (בויאטנם, לא). הנסיעה היא בצד שמאל של הכביש, כמו באנגליה (הנהג יושב בצד ימין ברכב).

מונית + Grab (זה כמו Uber) בתאילנד

Grab

Grab זה כמו Uber. זוהי החברה העיקרית הפועלת באסיה. עם Grab, אפשר להזמין נסיעה פרטית באמצעות אפליקציית סמארטפון. אתה יודע את המחיר מההתחלה (דרך האפליקציה), הנהג לא יכול לשנות אותו. השירות אמין מאוד. ניתן להזמין רכב או אופנוע. במקרה של אופנוע, מדובר בנסיעה לאדם אחד בלבד, כמובן.

יש רק בעיה קטנה עם Grab בתאילנד (לפחות בזמן הכתיבה). נסיעות השיתוף (כמו Grab) הן רק חצי חוקיות בתאילנד. הסיבה היא הלובי של נהגי המוניות. הם לא רוצים תחרות.

מוניות

יש המון מוניות בתאילנד והמחירים זולים. למרבה הצער, במקרים רבים הנהגים מנסים טריקים קטנים על הנוסעים, כדי להשיג יותר כסף. לפעמים, הנהג פשוט מסרב לקחת אותך, אם הוא לא רוצה. אתה יכול לקרוא את העמוד על הונאות המוניות בבנגקוק.

שים לב שיש גם מוניות-אופנוע בתאילנד. הנהגים לובשים אפוד כתום.

מלונות בתאילנד

יש הרבה מלונות בתאילנד, לכל התקציבים. זו תמיד שאלה של ביקוש והיצע: בעונת השיא, יהיה קשה יותר למצוא חדר (זה כלום לעומת המצב בברצלונה, ספרד).

אתה יכול לבקר בעמודים של כל עיר, כדי לדעת את האזורים הטובים ביותר למלון ֿ:
Bangkok  ,Chiang-Mai, Chiang-Rai, Pai, Pattaya ,Hua-Hin
וכמו כן האיים של תאילנד + Koh-Chang + Koh-Larn

אפשר להזמין מלון לתאילנד עם Booking.com

מתי התקופה הטובה ביותר לבקר בתאילנד ?

גשם: בתאילנד יש עונה גשומה שנמשכת ממאי ועד אוקטובר. אוגוסט הוא החודש הגשום ביותר.
טמפרטורות: חם בתאילנד. בשעות היום בסביבות 30 מעלות צלזיוס. בלילה 20 עד 25 צלזיוס. העונה הגשומה קצת יותר קרירה. אפריל הוא החודש החם ביותר.

כן, יש הבדלי טמפרטורה בין המקומות. בצפון תאילנד יש אזורים עם הרים שהם קרירים יותר. יש גם וריאציות בגשם בין האיים.

עונת השיא לתיירות היא העונה היבשה: נובמבר עד מאי. בתקופה זו קר באירופה ולכן תאילנד הופכת ליעד פופולרי מאוד ומחירי המלונות עולים.

יש תיירים בתאילנד גם בעונת הגשמים. כדאי לשקול את זה. הגשם אינו צפוי אך בדרך כלל הוא נמשך כשעתיים ביום. בחלק מהימים אין גשם כלל. יש פחות תיירים באטרקציות והמחירים נמוכים יותר.

החודשים על גבול עונת הגשמים עשויים להיות מצוינים אם יתמזל מזלך ולא ירד גשם מיוחד.

שים לב שיש מקומות שאדישים יותר לגשם מאחרים. בערים גדולות כמו בנגקוק ו- Chiang Mai יש קניונים גדולים שהם יקום נפרד ויכולים להעסיק אותך בזמן הגשם. האיים הם סיפור אחר, כשיורד גשם, זה יכול להיות משעמם. כמו כן, רכיבה על קטנוע בגשם אינה נעימה.

ראה את האקלים בבנגקוק. לערים האחרות, ראה את העמודים הנפרדים.

star עוד על בנגקוק ותאילנד באתר זה :

star וייטנאם

star עוד דברים :

star אם מצאת פרטים לא נכונים בעמוד, כמו למשל מסעדה סגרה או נהר גדול עבר מקום, אנא כתוב לי ב- צור קשר.