מכונות הגילוח הטובות ביותר באמזון, שנת 2024

החברה הבולטת ביותר עבור מכונות גילוח חשמלית לגברים היא Braun. זו חברה גרמנית שקיימת כבר 100 שנה. הם מתכננים את המוצרים שלהם בגרמניה ואתה מקבל איכות גרמנית.
Braun מייצרים מכונות גילוח עם ראש מסוג foil כלומר רשת (ראה בהמשך אודות זה).
ישנם הרבה דגמים של מכונות גילוח Braun, אך כולם שייכים לסדרה מסוימת (רמה, קטגוריה).
סדרה 3 היא הרמה ההתחלתית (הזולה ביותר). סדרה 9 היא הרמה המתקדמת ביותר. בינם יש בעיקר את סדרה 5 ו- 7. בתוך סדרה מסוימת, הדגמים נבדלים בדברים פחות מהותיים, למשל אחד יכול לכלול נרתיק נסיעות והשני לא, אחד יכול לכלול יותר Trimmer לזקן או תחנת ניקוי.

אופציה 1 -"ברירת המחדל" : Braun model 7071cc (Serie 7)  

ראה Braun model 7071cc ב- אמזון

אם אתה מחפש מכונת גילוח חשמלית טובה שתחזיק מספר שנים ותעשה עבודה טובה בגילוח, אז אחת האפשרויות הטובות ביותר היא לקנות מכונת גילוח מהסדרה 7 (רצוי הדגם החדש ביותר). הם מיוצרים באיכות גבוהה והם נותנים גילוח טוב מאוד. המכשיר בדרך כלל עולה פחות מ -200 דולר באמזון. הרמה הבאה, הסדרה 9, היא מדרגה נוספת במחיר ויש לה תכונות שאולי אתה לא זקוק להן, כמו למשל לדעת בדיוק כמה סוללה נותרה באחוזים (הדגמים הפשוטים יותר מתחילים להבהב, כשצריך להטעין).

אז מה עושה המכונה הזאת, חוץ מלגלח טוב :

 • התאמה של 360 מעלות לשטח הפנים, גם במקומות בעייתיים.
 • טכנולוגית AutoSense שמשנה אוטומטית את עוצמת הגילוח לפי קושי השער.
 • בטרייה Li-Ion שמספיקה לעד 3 שבועות של גילוח (50 דקות). הטענה מהירה ב-5 דקות שמספיקה לגילוח אחד.
 • 100% עמיד למים. אפשר לגלח על יבש ועל רטוב.
 • מכיל יחידת ניקוי וכמה סוגי Trimmer לזקן.

אז כן, אפשר גם לגלח עם המכונה כאשר הפנים רטובות. קרא בהמשך את ההמלצות שלי לגבי גילוח מוצלח.

שים לב :

 • אם נושא ה- trimmer לזקן חשוב לך, התבונן בדגם 7075cc Series 7 ובדגם 7085cc Series 7
 • אם אתה לא מעוניין בעוגן הניקוי, התבונן בדגם 7020s Series 7
 • אם אתה רוצה את מכונת הגילוח החשמלית המתקדמת ביותר של Braun, התבונן בדגם Model Braun Series 9 9330s

אופציה 2 -"רמת כניסה": Braun model 3040s (Serie 3)  

ראה Braun model 3040s ב- אמזון

הסדרה 3 של Braun, היא רמת הכניסה אבל המכונות גילוח עדיין עושות עבודה טובה מאוד בגילוח (יש לי אחת ואני מרוצה). בהשוואה לסדרה 7, הדגם הזה שביר יותר (הכפתור, הפלסטיק …), אז כדאי להיות עדינים איתו. היתרונות של דגם זה הוא שהוא שקט יותר, קל יותר (0.35 ק"ג), וזול יותר. זו יכולה להיות אפשרות טובה לנסיעות.
למכונה זו יכולת לגלח גם על פנים רטובות (מים, קצף או ג'ל), למקרה שאתה מעדיף, על פני גילוח על עור יבש (ראה מה כתבתי על זה בהמשך).
יש לו Trimmer לזקן, מאחור. הסוללה הנטענת יכולה להספיק ל- 45 דקות וכבל החשמל מתאים לנסיעה בינלאומית (110-240 וולט).

שים לב :

 • אם trimmer הזקן אינו חשוב לך, הסתכל בדגם Model Series 3 310s . בדגם זה אין גוזם. הסוללה מחזיקה מעט פחות בין הטעינות.

אופציה 3 -"בין לבין" :
Braun model 5050cs (Serie 5)
 

ראה Braun model 5050cs ב- אמזון

אם אתה רוצה לשדרג מסדרה 3, אבל עדיין לשלם פחות מסדרה 7, אז קיימת הסדרה 5. לדגם מסדרה זו יש הרבה trimmers לזקן וגם עצוב מיוחד המאפשר לשטוף את הראש תחת מי ברז (לניקוי) מבלי לנתק אותו.

כמו כן :

 • סוללה שמספיקה לעד 3 שבועות של גילוח (50 דקות). טעינה מהירה של 5 דקות לגילוח מלא אחד.
 • עמיד למים 100% לשימוש רטוב ויבש
 • כלול: מעמד טעינה, trimmers

שים לב :

 • אם גוזמי הזקן פחות חשובים לך, הסתכל בדגם 5018s Series 5
 • יש גם את סדרה 6, שהיא מדרגה כלפי מעלה. ראה דגם Model Series 6 6020s

אופציה 4 – חברות אחרות המשתמשות באותה מערכת ראש (ראש מסוג foil)

לחברת  Braun יש מתחרים בשוק הראש מסוג "foil". יש את Panasonic היפנית ואת Remington האמריקאית.

דגם פופולרי של Panasonic הוא : Panasonic Arc5  ES-LV65-S. יש גם דגם ברמת כניסה Panasonic Arc3 ES-LT67-A

דגם פופולרי של Remington הוא : Remington F5-5800. זה מכשיר פשוט מאוד, אבל פופולרי, עם ביקורות טובות.

אופציה 5 – ראש עם תנועה בסיבובים – חברת Philips

המתחרה הגדולה של חברת Braun היא חברת Philips ההולנדית. בארה"ב הם ידועים בשם Norelco-Philips.

Philips לא מייצרים מכונות גילוח עם ראש "foil" כמו שעושה Braun, אלא מכונות גילוח עם מערכת סיבובית בראש. לקוחות שונים מעדיפים מערכת אחת על פני השנייה (עבור אלו שהייתה להם ההזדמנות לנסות את שתיהן). אני אישית ניסיתי פעם לעבור למערכת הסיבובית (פיליפס) וחזרתי לזאת של foil (בראון).

דגם פופולרי של המערכת הסיבובית של פיליפס הוא: Philips (Norelco) Model S7782/85. יש גם דגם ברמת כניסה כמו: Philips (Norelco) S1211/81

ההבדל בין ראש מסוג foil לראש מסוג rotary.

הבט ב- 2 התמונות. האחד הוא ראש foil והשני סיבובי.

foil היא רשת ארוכה עם חורים זעירים. השערות חודרות לחורים הקטנים והלהבים שנעים בתוכו חותכים את השערות. הלהבים נעים רק במישור אחד (נגיד, למעלה ולמטה). בראש הסיבובי לעומת זאת הלהבים נעים במעגל.
Braun היא החברה הבולטת המשתמשת בראש מסוג Foil.
Philips היא החברה הבולטת המשתמשת בראש סיבובי.

איזה יותר טוב ?
יש הטוענים שזה תלוי בסוג השיער ובחלק בפנים שיש לגלח (ככל הנראה, למערכת האחת יש יתרון על פני האחרת באזורים מסוימים בפנים).
אני ממליץ לך לנסות תחילה את ראש ה- Foil. אני נאמן לראש Foil. היה לי פעם ראש סיבובי וחזרתי לראש Foil. זה עדין ומדויק יותר.

ההמלצות האישיות שלי לגילוח טוב

החלפת הראש, במכונה

מכונת הגילוח החשמלית יכולה לשרוד שנים רבות, אך צריך להחליף את הראש אחת לשנה או שנתיים. פשוט ישנה שחיקה של הלהבים הזעירים והם מתחילים לעשות עבודה לא טובה בגילוח. לפעמים, כשאתה מחליף את הראש אתה רואה שיפור דרמטי, ואתה מבין שלא החלפת את הראש כבר 3 שנים. לפעמים הרשת השברירית של הראש (ה- foil) ניזוק בנקודה מסוימת (אולי כי לחצת יותר מדי על העור) ואז עליך להחליף את הראש, כי אחרת זה "יתפוס" את העור שלך ויכאיב.

למרבה הצער, מחיר ראש חלופי גבוה בהשוואה למחיר המכונה עצמה (זה כמו עם מחיר הדיו במדפסות). אני מניח שהחברות יודעות שברגע שיש לנו מכונת גילוח מסוימת, בדרך כלל נעדיף להחליף את הראש במקום לקנות מכונה חדשה.

בכל מקרה, אפשר למצוא ראש להחלפה באמזון. וודא כי הראש מתאים לדגם המכונה הספציפית שלך (הדגמים המתאימים מצוינים על חבילת הראש להחלפה). עבור Braun, ראש להחלפה מתאים בדרך כלל לדגמים רבים מאותה סדרה.
למשל, הסתכל על ראש להחלפה למכונת גילוח מסדרה 7, באמזון.

גילוח על יבש או רטוב ?

כמעט כל מכונות הגילוח החשמליות המודרניות מתאימות גם לגילוח רטוב, אפילו הדגמים הפשוטים ביותר, כמו בסדרה 3 של בראון. העובדה שניתן לעשות זאת, לא אומר שאתה צריך לעשות זאת. יש אנשים (כמוני) שמעדיפים גילוח יבש. למעשה, אם אתה מוכן להרטיב את הפנים ולשים קצף בבוקר, אז אני לא מבין למה לא להשתמש בסכין חד פעמית פשוטה במקום במכונת גילוח חשמלית 😉 מכונת גילוח חשמלית היא טובה לפעולה מהירה ועצלנית, אחרת סכין גילוח חד פעמית פשוטה (Bic, Gillette) נותנת גילוח חלק יותר, לעומת מכונת גילוח חשמלית.

אבל כמובן שאתה יכול לנסות להשתמש במכונת הגילוח החשמלית על פנים רטובות (או ג'ל, או קצף) ולראות אם זה עובד טוב יותר עבורך ואם אתה אוהב את זה.

להתגלח דבר ראשון בבוקר

אם תחליט לגלח על יבש (כמוני), אז גיליתי שיש הבדל דרמטי בין גילוח עם המכונה מהמיטה, ברגע שאני מתעורר, מאשר אם אני קם וממתין עם הגילוח (או גרוע מכך, שוטף את הפנים). כשאתה אחרי שינה יש קמטים זעירים על העור וזה עוזר למכונת הגילוח החשמלית לתפוס את השיער. אם אתה שוטף את הפנים (ואז מייבש אותו), אז העור שלך חלק והמכונה תעשה עבודה גרועה בגילוח.

קבל עזרה גם מסכינים חד פעמיות (Gillette, Bic…)

סכינים חד פעמיות (כמו ג'ילט 2 להבים וכו ') מיועדות לשימוש עם קצף גילוח. אם תנסה להשתמש באחד על יבש, זה יכאב ותתחיל לצרוח בבוקר.
מצאתי שיש יוצא מן הכלל : תחילה משתמשים במכונת הגילוח החשמלית במשך מספר דקות, ואז לשיפור סופי, עוברים עם סכין חד פעמית (באזורים רחבים כמו הצוואר והלחי, ופחות בפינות). במקרה זה, זה לא יכאב, על עור יבש, כי מכונת הגילוח החשמלית כבר עשתה חיתוך ראשוני של השיער. אז אתה מקבל ככה את היתרון של 2 מערכות. הסכין החד פעמית משלימה ומשפרת את הגילוח.
אני מניח שאתה צריך בכל מקרה להשתמש בסכין חד פעמית בשביל אזור הצוואר העליון מאחורי הראש. שם קל יותר לתמרן עם סכין חד פעמית מאשר להשתמש במכונת גילוח חשמלית.

ניקוי המכונת גילוח

ברב מכונות הגילוח המודרניות אפשר לנקות את הראש במי ברז (זרם עדין). בדרך כלל, צריך לנתק את הראש על מנת לשטוף אותו (קרא את הוראות הדגם הספציפי שלך). פעולת השטיפה הפשוטה הזו שומרת על הלהבים נקיים ומוכנים לשימוש הבא (יש צורך בניקוי מכיוון שיש שרידי שערות בצורת אבקה). עם זאת, ישנם אנשים (כמוני) שפשוט עושים "פו" (נשיפה של אוויר) על הראש המנותק, במקום לשטוף אותו. זה פחות מושלם, אבל זה לוקח פחות זמן.

הדגמים היותר מתקדמים מכילים גם תחנת עגינה לניקוי, עם נוזל ניקוי מיוחד. על מנת להשתמש בתחנות אלו צריך לקנות (בעקביות) מחסניות חדשות המכילות את נוזל הניקוי. אז אם אתה פרפקציוניסט, השתמש בתחנת הניקוי האלו עבור מכונת הגילוח שלך. אם אינך פרפקציוניסט אז פשוט זרוק את תחנת הניקוי, ברגע שאתה מקבל את החבילה (בדרך כלל אנשים לא זורקים מיד את התחנה, הם שומרים אותה בארון ללא שימוש 😉

האם ניתן להשתמש בגוזם הזקן (Trimmer) של מכונת הגילוח על מנת לעשות תספורת ראש?

לא. אני נוסע הרבה ולצערי אני צריך לסחוב איתי שני מכשירים. אחד לשיער פנים (המכונת גילוח החשמלית שעליו אנחנו מדברים בעמוד זה) ומכשיר אחר לתספורת ראש (תספורת 0 מ"מ). הייתי שמח לשאת איתי רק מכשיר אחד לשתי הפעולות, אך מתברר שהגוזם הדרוש לראש הוא מסוג שונה (צפיפות וסוג השיער בראש הוא שונה). שאלתי אנשי מקצוע בנושא זה.
יתכן גם שהחברות המייצרות מכונות גילוח חשמליות, לא ממש מעוניינות ליצר מכונות המכילות את שתי הפונקציות במכשיר אחד.

אנשים שונים, עור שונה, שערות שונות

אם תסתכל באמזון על ביקורות של לקוחות, לגבי דגם ספציפי של מכונת גילוח חשמלית, תבחין שיש אנשים מסוימים שמאוד מרוצים ומדווחים על גילוח מעולה ואחרים שאינם מרוצים מאיכות הגילוח של המכונה. סיבה אחת יכולה להיות פשוט שלאנשים יש עור שונה ושיער שונה. אז עבור אנשים מסוימים גילוח במכונה פשוטה (כמו סדרה 3 בראון) תהיה מצוינת ועבור אנשים אחרים רק מכונה מתקדמת יותר תגלח היטב. יש עור פנים המתאים יותר לגילוח רטוב ואחר לגילוח יבש. אתה צריך לנסות ולראות מה הכי מתאים לך.

ההרפתקה הקטנה שלי של חיפוש מכונת גילוח חשמלית בוייטנאם, במהלך משבר הקורונה שנת 2021, ומה אנו יכולים ללמוד מכך

יצא לי לשהות בוייטנאם, כאשר מגיפת הקורונה פגעה בעולם. וייטנאם הייתה מקום טוב מאוד להיות בו בהשוואה לשאר העולם. אבל אנחנו מדברים כאן על מכונות גילוח: נכנסתי לוייטנאם עם מכונת גילוח חשמלית Braun מסדרה 5. בשלב מסוים הבחנתי שרשת הראש נפגעה בחלק מסוים ובמקרה כזה צריך להחליף את הראש כי אחרת זה ״צובט״ את הפנים במהלך הגילוח וגם פוצע.

אם זה היה קורה לי באירופה, הייתי פשוט הולך לחנות כלבו גדולה וקונה ראש חדש לסדרה 5 של Braun. אבל לא הייתי באירופה, הייתי בוייטנאם וזה כבר היה יותר משנה שלא היו תיירים בוייטנאם (המדינה הייתה סגורה לתיירות). הייתי באותו הזמן בעיר Saigon, העיר הגדולה ביותר בוייטנאם והתחלתי לבקר בחנויות. להפתעתי, לא מצאתי שום מכונת גילוח חשמלית, לפחות לא של אחת החברות הידועות. מתברר שהוייטנאמים (וכנראה רוב האסיאתים) לא צריכים להתגלח בבוקר והם לא צריכים מכונת גילוח חשמלית. לא היו תיירים בוייטנאם בגלל מצב הקורונה ולא היה צורך לייבא מכונות גילוח.
אחרי שביקרתי בהמון חנויות מצאתי בסוף אחת שנותר לה Braun חדשה מסדרה 3 ואפילו ראשים להחלפה, עבורה. קניתי אותה כמובן (המחיר היה פי 3 מהמחיר באמזון כי יש מסים גבוהים על סוג זה של מוצר בוייטנאם) ואז זרקתי את מכונת הגילוח שלי מסדרה 5

להפתעתי, מכונת הגילוח הפשוטה מסדרה 3 גלחה מצוין וגם מהר יותר מאשר המכונה הקודמת שלי מסדרה 5. הבחנתי אז שיש לי את מכונת הגילוח הקודמת שלי כבר 3 שנים ולא החלפתי בה מעולם את הראש. זהו תהליך איטי שלא שמים לב אליו, אך עם הזמן הלהבים נעשים פחות יעילים. לכן מומלץ להחליף ראש כל שנה-שנתיים.
הסוללה בבראון החדשה שלי מסדרה 3 מחזיקה מעמד רק למשך 4 או 5 גילוחים לפני שאני צריך להטעין מחדש. בקודם שלי, בראון סדרה 5, השתמשתי בו במשך שבועיים ללא טעינה. אבל, זה לא מפריע לי יותר מדי, אני מעריך את העובדה שהמכונה קלה יותר במשקל (יש לה סוללה קטנה יותר).
אז מה אפשר ללמוד מהניסיון הזה ?
היו לי כאן כמה נסיבות מיוחדות (מגיפה, מדינה ללא תיירים וללא צורך מקומי במוצר מסוג זה) ולכן לא סביר שתהיה באותו מצב, ובכל זאת:

 1. כאשר אתה נוסע, יתכן ויהיה לך קל יותר למצוא חלק חלופי למוצר שהוא פשוט יותר ונפוץ יותר. לדוגמא יכול להיות קל יותר למצוא ראש להחלפה ל- Braun מסדרה 3 מאשר ל- Braun מסדרה 9 היוקרתית. זה עוזר גם שהחברה נפוצה מאוד בעולם, כמו חברת Braun.
 2. אם אתה נוסע, שקול לקחת איתך מכונת גילוח שהיא קלה במשקל, כמו Braun מסדרה 3 (תמיד עדיף שתהיה מזוודה קלה). אתה יכול לשמור את מכונת הגילוח היקרה יותר שלך בבית (סדרה 7 או סדרה 9).


באתר זה :

star על לימוד שפות  :

star על ערים וארצות :

star עוד דברים :

star אם מצאת פרטים לא נכונים בעמוד, כמו למשל מסעדה שסגרה או נהר גדול שעבר מקום, אנא כתוב לי ב- צור קשר.