לגלוש באינטרנט ולטלפן בברצלונה – היכן קונים כרטיס סים מקומי ? 

אינטרנט בברצלונה

הגישה לאינטרנט טובה בברצלונה.
ישנו Wifi זמין ברוב בתי הקפה, מסעדות, קניונים ובתי מלון וגם מהירות הגלישה טובה.
קיימים מספר חברות סלולר בברצלונה והם מספקים גישה אלחוטית לאינטרנט. אפשר לקנות כרטיס סים מקומי (עם הדרכון) ולעשות מנוי פרי-פייד ואפילו אפשר לדבר ברוב ארצות אירופה (roaming), באותו מחיר.
בשביל גישה לאינטרנט בברצלונה, ישנן 3 אפשרויות :

1. דרך רשת Wi-Fi (או חיבור של כבל) :

המלון, המסעדה או הקפה יכולים לספק חיבור לאינטרנט דרך Wi-Fi או דרך כבל.
לרב זה בחינם אם קונים משהו בבית הקפה או שיושנים במלון. במקרים נדירים צריך לשלם בנפרד עבור גישה לאינטרנט.

2. עם כרטיס Sim מקומי של אחת מחברות הסלולר

sim cardאם גישה לאינטרנט חשובה לך ואתה רוצה להיות בלתי תלוי ברשתות ה- wifi בבתי הקפה, אז קנה כרטיס סים מקומי מאחת מחברות הסלולר וקנה חבילת גלישה פרה-פייד.

3. עם כרטיס Sim שהבאת מישראל, או מדינה אחרת(לעשות Roaming )

זה תלוי איזה חוזה יש לך עם חברת הסלולר לגבי השימוש בחו״ל. במקרים מסוימים הגלישה בחו״ל היא באותם תנאים כמו הגלישה בארץ המקור, במקרים אחרים חברת הסלולר גובה יקר על השימוש בחו״ל. אם אתה לא בטוח לגבי התעריף שיגבה ממך, אז עדיף לקנות סים מקומי בשביל השהות בברצלונה.

שימוש בכרטיס סים אירופאי (Roaming בתוך אירופה)

באירופה, מתוך חוק, אם יש ברשותך סים אירופאי (קנית סים מאחת מארצות אירופה), אז אתה יכול להשתמש בסמארטפון ברב ארצות אירופה באותם תנאים כמו בבית. זה נכון גם לחבילות ה- pre-paid. אז לדוגמא, נניח שקנית סים באיטליה עם תוכנית pre-paid התקיפה לחודש, ולאחר שבוע אתה נוחת בברצלונה, אז אתה עדיין יכול להמשיך להשתמש בטלפון שלך, לגלוש ולדבר.
הסמארטפון שלך יתחבר באופן אוטומטי לרשת סלולר מקומית, בדרך-כלל זאת עם הקליטה החזקה ביותר. לפעמים יש הסכמים בין חברות סלולר אז אתה תתחבר לרשת ספציפית.
מנסיוני האישי ה- Roaming בתוך אירופה עובד טוב, אם כי יש לפעמים delays קטנים. מבחינה טכנית, עדיף כרטיס סים מקומי.
אל תשכח, להפעיל את אופציית ה- roaming בטלפון (תפריט הגדרות), אחרת זה לא יעבוד.

מי חברות הסלולר בברצלונה ?

3 חברות הסלולר הגדולות בברצלונה הן : OrangeVodaphone , Movistar
מנסיוני האישי, חברת Orange היא הידידותית ביותר לתייר, יש להם תוכנית פרי-פייד טובה לגלישה באינטרנט.

true coffee bangkok

היכן לקנות כרטיס סים מקומי בברצלונה ?

 • בשביל חברת Orange : אחת מהחנויות נמצאת בככר קטלוניה.
 • בשביל כל חברות הסלולר : בקומה השביעית של הכלבו הענקי El Corte Ingles אשר בככר קטלוניה.
 • ישנם סניפים נוספים של חברות הסלולר, קצת בכל מקום במרכז העיר.

כשאתה קונה כרטיס סים, המוכר גם יציע לך חבילת גלישה פרי-פייד והוא גם יסדר הכל ככה שזה יעבוד מתי שאתה יוצא מהחנות. במידה ומאוחר יותר אתה צריך עוד כמות גלישה, אתה יכול לחזור לחנות או דרך אתר האינטרנט (בעזרת כרטיס אשראי) או דרך הטלפון עצמו (בעזרת כרטיס אשראי).

דרכון : כדי לקנות כרטיס סים מקומי, אתה צריך להציג את הדרכון בחנות, אז אל תשכח אותו במלון.

true coffee bangkok

כמה עולה לגלוש באינטרנט בברצלונה ?

מחיר לדוגמא של גלישה סלולרית :

 1. מחיר שימוש ברשת wifi בבית-קפה או מלון : בדרך-כלל חינם.
 2. ישנם גם כמה Internet cafés בברצלונה (עם מחשבים), הם נקראים Locutorio (הם כמעט ונעלמו בגלל שלכל התיירים יש סמארטפון או טאבלט).

true coffee bangkok

איך מהירות הגלישה בברצלונה ?

טובה. ראה את הדירוג העולמי של מהירות גלישה.

true coffee bangkok

איך לטלפן מברצלונה

נניח שיש ברשותך סמארטפון (אתה אנושי, נכון ?).
אז שתי אפשרויות :

1. דרך חיבור לאינטרנט :

אם אתה מחובר לרשת האינטרנט בדרך כלשהי, אז אפשר לבצע שיחות עם תוכנה כדוגמת Skype. עם Skype אפשר לבצע שיחות לגמרי בחינם במידה וגם ליעד יש Skype או שאפשר גם להתקשר דרך Skype לטלפונים נייחים וניידים במחירים נמוכים (צריך להטעין כסף בחשבון, לשם כך).

2. דרך חברות הסלולר, שיחות רגילות :

אפשר לקנות סים מקומי באחת מחברות הסלולר בברצלונה, לבחור תוכנית פרי-פייד ואז לעשות שיחות לכל העולם. אפשר גם להשתמש בכרטיס סים מארץ אחרת (roaming).

להבין את חבילות הגלישה של חברות הסלולר

הם משחקים עם 3 גורמים :

 1. כמות המידע הכולל שתוכל לצרוך. ככל שאתה משתמש יותר באינטרנט, אתה צורך יותר מידע.
 2. המהירות שבה תקבל את האינטרנט. באיזו מהירות יוצגו דפי האינטרנט.
 3. במשך איזה תקופה (שעות, ימים) תוכל לצרוך אינטרנט.

כמות המידע : חברות הסלולר מחייבות על השימוש באינטרנט לפי כמות המידע הנצרך. אם אתה גולש בעמוד אינטרנט פשוט, אז אתה צורך כמות קטנה של מידע. אם אתה רואה סרטון youtube, אז אתה צורך כמות גדולה של מידע, ולכן אם אתה מחובר לאינטרנט בדרך סלולרית, כדאי להגביל את השימוש בפעילויות אינטרנט שצורכות הרבה מידע, אחרת זה יצא יקר, או שתעבור לרשת wifi שבה לא מחייבים לפי מידע נצרך.
המהירות : כל עוד אתה בתחום גודל המידע שהוקצב לך בחבילת ה- pre-paid שקנית, אז תקבל את האיטרנט במהירות המקסימלית שחברת הסלולר יכולה לספק אותו, וזה די מהיר. כשעברת את המכסה, לא מנתקים אותך מהאינטרנט אלא מעבירים אותך למהירות גלישה איטית ביותר, כזו המספיקה כדי לראות עמוד פשוט אך לא כדי לבצע בנוחות שיחה קולית ב- Skype.
משך הזמן : כשאתה קונה חבילת גלישה, נקבע כמות המידע שאתה זכאי לה וגם משך הזמן שבה תוכל לצרוך אותה.
לדוגמא, נניח שקנית חבילת גלישה של 6 GigaBytes של מידע שתקף לשימוש במשך 1 חודש.
נניח שעבר החודש והשתמשת רק ב- 5 GigaBytes מתוך ה-6 שהיו מגיעים לך, אז זה אומר שהפסדת 1 GigaBytes. אם לעומת זאת, צרכת את כל ה- 6 GigaBytes אחרי שבוע, אז נותרו לך 3 שבועות שבה תוכל לראות אינטרנט במהירות האיטית.
הערה 1 : אם החבילת גלישה שלך הסתיימה (בזמן), ויש לך כסף בחשבון ה- pre-paid, אז עדיין תוכל להמשיך לגלוש אך הם עלולים לחייב אותך לפי דקות שימוש וזה יצא יקר. כדי להגן על עצמך מזה, בטל זמנית את קבלת יכולת הנתונים הסלולרים ב- smartphone (בתפריט ההגדרות)
הערה 2 :
Megabits per second (Mbps) and Kilobits per second (Kbps) is about speed
Megabytes (MBytes) and Gigabytes (GBytes) are an amount of data.

אם אתה צריך אינטרנט סלולרי ב- laptop  או ב- טאבלט – Tethering

ה- laptop שלך יכול לקבל wifi, אך בניגוד לסמארטפון, הוא בדרך-כלל אינו יכול tetheringלקבל אינטרנט סלולרי. למזלנו, זה די פשוט להעביר את האינטרנט שמקבלים בסמארטפון לעבר המחשב הנייד, זה נקרא Tethering באנגלית.
אפשר לעשות זאת עם כבל או באופן אלחוטי (wifi). המהירות גלישה תהיה כמו בסמארטפון. האופציית wifi היא הפשוטה יותר כי עם כבל יכולים להיות לפעמים בעיות של תאימות.
הנה באופן כללי הצעדים הדרושים :

 1. וודא שאתה מקבל אינטרנט בסמארטפון
 2. לך לתפריט הגדרות בסמארטפון וחפש תפריט בסגנון Tethering או העברת Data או Hotspot (השמות המדויקים תלויים במערכת ההפעלה).
 3. תמצא שתי אופציות להעברה: עם כבל או עם wifi. בחר wifi. אם אתה בוחר עם כבל אז זה המשמש לטעינת הסמארטפון, הוא בדרך-כלל מתאים.
 4. תמצא גם תפריט שבה אתה רואה את הסיסמא של רשת ה- wifi שאתה יוצר (וגם לשנות את הסיסמא, אם אתה רוצה). אתה תצטרך את סיסמת ה- wifi כדי להתחבר לרשת עם ה- laptop.

אפשרות נוספת לקבלת אינטרנט סלולרית ב- laptop היא בעזרת Aircard, אבל איני aircardרואה למה שתעשה זאת אם יש לך סמארטפון. מדובר במכשיר קטן הדומה לזכרון USB עבה ושיש לו יכולת קליטה סלולרית והוא מתחבר לשקע USB במחשב.
בתוך ה- Aircard אתה צריך להכניס כרטיס SIM של חברת הסלולר שאתה רוצה להיות מקושר אליה. אפשר לקנות Aircard מחברת סלולר או בשוק החופשי, אך אז בדוק שהוא יכול לקבל כל SIM ולא חסום לחברה מסוימת.

מה לבדוק אם אתה לא רואה אינטרנט בסמארטפון

הטוב ביותר הוא לקבל תמיכה אנושית בשביל להחליף כרטיס SIM וקניית חבילות pre-paid באחת מהנקודות של חברות הסלולר. אם אתה מעדיף לעשות הכל לבד, וודא ש :

 1. יש לך מנוי pre-paid או post-pay באחת מחברות הסלולר, אותה חברה של כרטיס ה- SIM שבסמארטפון. אם אתה משתמש ב- SIM ישראלי וודא שהוא כולל שימוש בינלאומי. אם מדובר בתוכנית pre-paid וודא שיש כסף בחשבון. וודא שהתוכנית כוללת גם אינטרנט.
 2. וודא שאופציית העברת נתונים סלולרים פעילה, זה שונה באופציית wifi. תוכל למצוא את התפריט בהגדרות.
 3. וודא שהסמארטפון לא במצב טיסה, זה שחוסם התקשרויות.

star עוד על ברצלונה  :

star אם יש לך שאלות על ברצלונה, אתה יכול לשאול אותם בפורום של Tripadvisor

star על תאילנד :

star עוד דברים :

star אם מצאת פרטים לא נכונים בעמוד, כמו למשל מסעדה שסגרה או נהר גדול שעבר מקום, אנא כתוב לי ב- צור קשר.